درب اتوماتیک پارکینگی

درب اتوماتیک پارکینگی

درب اتوماتیک پارکینگ ، از جمله درب های پر کاربردی می باشد که امروزه در بسیاری از ساختمان ها مشاهده می شود و دارای مزایا و ویژگی های زیادی می باشند .درب هایی که در پارکینگ ها به کار برده می شوند ، معمولا اتوماتیک یا برقی می باشند و امکان کنترل کردن درب از راه دور و باز و بسته شدن آن را فراهم می کنند . در نتیجه برای استفاده از آن ها نیازی به پیاده شدن از اتومبیل و باز کردن درب نمی باشد .  این درب ها علاوه بر این که موجب راحتی و آسایش می شوند ، موجب زیبایی و مدرن شدن ساختمان ها نیز می شوند .

انواع درب اتوماتیک پارکینگ کدام اند؟

درب اتوماتیک پارکینگ دارای انواع مختلفی می باشند که کاربردهای گوناگونی دارند و در اندازه های متفاوت تولید می شوند .

 • درب اتوماتیک پارکینگی لولایی
 • درب اتوماتیک پارکینگ لولایی تک لنگه
 • درب اتوماتیک پارکینگی لولایی دو لنگه
 • درب اتوماتیک پارکینگی ریلی ( کشویی )
 • درب اتوماتیک پارکینگی کرکره ای
 • درب اتوماتیک پارکینگی زیر سقفی ( سکشال )

درب اتوماتیک پارکینگی لولایی

درب اتوماتیک پارکینگی لولایی

این نوع از درب ها ، برای درب هایی که به وسیله ی دو لولا به سمت طرفین باز می شوند به کار برده می شود . در این نوع از درب ها انواع مختلفی از جک و موتور به کار برده می شود که بستگی به وزن هر لنگه درب دارد .

اجزای درب اتوماتیک پارکینگی لولایی که در پارکینگ به کار برده می شود شامل دو جک ، جعبه فرمان ، موتور ، آنتن ، چراغ هشدار و دو ریموت کنترل فابریک می باشد . برای نصب این درب ها ، نصاب متخصص که آموزش های لازم را دیده است با حضور در محل نصب اقدام به اتوماتیک کردن آن می کند .

بعد از اتوماتیک شدن درب ، مصرف کننده می تواند به وسیله ی ریموت کنترل و با فشردن یک دکمه درب پارکینگ را باز و بسته کند .

درب های اتوماتیک پارکینگ لولایی از جمله رایج ترین نوع درب های اتوماتیک می باشند که قابلیت استفاده در ساختمان های مسکونی ، اداری و تجاری را دارند و این امکان را برای وسایل نقلیه فراهم می کنند که فضای تردد بزرگتری داشته باشند  .

این درب ها با توجه به نیاز و در خواست مشتری در دو نوع لولایی تک لنگه و لولایی دو لنگه تولید و در اختیار آن ها قرار می گیرد .

درب اتوماتیکی لولایی تک لنگه

درب اتوماتیک پارکینگ لولایی تک لنگه

این نوع از درب های اتوماتیک از یک لنگه درب تشکیل شده اند که نحوه بازشدنشان به سمت چپ یا راست می باشد . تردد از این درب اتوماتیک لولایی تک لنگه به دلیل باز کردن فضای 90 تا 120 درجه در هنگام باز شدن ، راحت می باشد .

به کار بردن قفل برقی یا مغناطیسی در این درب ها از ضروریات می باشد زیر در غیر این صورت احتمال خطر باز شدن درب ها بر اثر فشار زیاد وجود دارد .

درب اتوماتیک پارکینگی لولایی دو لنگه

درب اتوماتیک پارکینگی لولایی دو لنگه

در این نوع از درب ها دو لنگه درب در کنار هم قرار می گیرند و باز شدن آن ها به وسیله ی جک می باشد  . در  هنگام باز شدن  درب اتوماتیک لولایی دو لنگه ، فضای مناسبی برای تردد وسایل نقلیه فراهم می شود . درب های دو لنگه اتوماتیک نسبت به درب های تک لنگه کاربرد بیشتری دارند و به طوری که 80 درصد از درب هایی که در ورودی پارکینگ ها نصب می شوند از نوع دو لنگه می باشند . این درب ها بیشتر در ساختمان های دارای حیاط یا مسقف نصب و استفاده می شوند .

درب اتوماتیکی پارکینگی ریلی

درب اتوماتیک پارکینگی ریلی ( کشویی )

درب اتوماتیک پارکینگی ریلی که درب کشویی نیز نامیده می شوند ، بهترین گزینه برای پارکینگ هایی می باشند که از فضای محدودی در بالای محیط پارکینگ برخوردار می باشند . در نصب این نوع درب ها در سمت راست یا چپ ، فضای کافی برای حرکت کشویی آن وجود دارد .

چرخ دنده ی قدرتمند موجود بر روی دنده شانه ای درب ریلی اتوماتیک موجب باز و بسته شدن آن ها به صورت کشویی می شود .

مزایای استفاده از درب های اتوماتیک ریلی یا کشویی چیست ؟

استفاده از درب اتوماتیک ریلی یا کشویی در پارکینگ ها دارای مزایایی می باشند عبارتند از :

 • با نصب این درب ها در ورودی پارکینگ ها امکان تردد نا محدود وجود دارد .
 • این نوع درب ها بر روی درب های سنگین و عریض قابلیت کاربرد دارند .
 • عملکرد این نوع درب ها در هنگام باز و بسته شدن درب ، توسط ریموت کنترل یا وسایلی مانند موبایل یا کلید راحت و آسان می باشد .
 • سرعت باز و بسته شدن آن ها بالا می باشد .
 • درب اتوامتیک ریلی یا کشویی دارای حداکثر قدرت و حداقل صدا می باشند .
 • درب اتوماتیک پارکینگی کرکره ای

استفاده از این درب ها علاوه بر اینکه موجب ایجاد امنیت و آسایش می شود بلکه در عین سادگی زیبایی را نیز برای پارکینگ ها به وجود می آورد . این نوع درب ها نوعی کرکره می باشند که در محور عمودی و ریلی به وسیله ی یک موتور و قدرت برق به سمت بالا و پایین باز و بسته می شوند .

درب اتوماتیک پارکینگی کرکره ای

درب اتوماتیک پارکینگی کرکره ای

درب اتوماتیک کرکره ای گزینه ی مناسبی در پارکینگ هایی می باشد که نیاز به صرفه جویی در فضای پارکینگ دارند . بیشترین کاربرد آن ها در مناطق مسکونی ، مراکز اداری و تجاری ، سوله ها ، حفاظ پنجره ها و مراکز صنعتی و …. می باشد .

مزایای کاربرد درب اتوماتیک پارکینگی کرکره ای چیست ؟

استفاده از درب اتوماتیک پارکینگی کرکره ای دارای مزیت هایی می باشد که عبارتند از :

 • دارای تنوع بسیار زیاد در مدل ها و طیف رنگی می باشند و در نتیجه قابلیت هماهنگی با هر ساختمانی را دارند و آراستگی و زیبایی را برای پارکینگ ها و فروشگاه ها و … به همراه می آورند .
 • قابلیت شست و شوی راحت و آسانی دارند .
 • باز و بسته کردن این نوع درب ها هیچ نیازی به استفاده از نیروی انسانی ندارد .
 • در مواقعی که برق قطع شود می توان آن ها را به صورت دستی باز و بسته کرد .

استفاده از این درب ها به دلیل راحت تر بودن آن ها نسبت به سایر درب های اتوماتیک رواج بیشتری دارد در این درب ها نیازی به قفل کردن درب نیست .

درب اتوماتیک پارکینگی زیر سقفی ( سکشنال )

درب اتوماتیک پارکینگی سکشنال

درب اتوماتیک پارکینگی زیر سقفی از جمله مدرن ترین و جدید ترین درب های اتوماتیک می باشند که در بازارهای ایران و جهان عرضه می شوند . از این درب ها در ورودی پارکینگ ساختمان ها ، اماکن اداری ، تجاری و …. استفاده می شود .

این درب ها تشکیل یافته از چند پنل می باشند که هر کدام دارای ارتفاع 48 سانتی متر و ضخامت 4 الی 6 سانتی متر می باشند و و درون آن ها با فوم پلی اورتان پر شده است و به همین دلیل عایق های مناسب صوتی و حرارتی می باشند . در این درب ها ارتفاع بازشوندگی حدود 220 تا 240 سانتی متر می باشد که این ارتفاع با توجه به نیاز و درخواست مشتری قابل تغییر می باشد . عرض پنل ها در این درب ها با توجه به اندازه ورودی پارکینگ های مختلف  متفاوت می باشد . درب اتوماتیک سکشنال کمترین فضای ممکن را اشغال می کنند و  حرکت آن ها از حالت افقی به حالت عمودی به صورت 90 درجه می باشد و در هنگام حرکت کاملا بی صدا می باشند .

مزایای درب اتوماتیک پارکینگی زیر سقفی چیست ؟

استفاده از درب اتوماتیک پارکینگی سکشنال در پارکینگ ها دارای مزایایی می باشد که عبارتند از :

 • زمانی که هر مانعی در روبه روی این درب ها قرار گیرد ، وجود سنسورهای حرکتی و چشمی مادون قرمز موجود در آن به کنترل و کاهش سرعت آن ها کمک می کند .
 • این درب ها مجهز به سیستم خلاص کن دستی می باشند که به ساده ترین حالت ممکن کار می کنند .
 • این درب ها در هنگام حرکت کاملا بدون صدا می باشند .
 • استفاده از درب اتوماتیک پارکینگی زیر سقفی به دلیل داشتن پنل های فوم دار با سرعت بالا ، در اماکنی که تردد به صورت نامحدود می باشد می تواند گزینه مناسبی باشد .

نحوه محاسبه قیمت درب اتوماتیک پارگینگ چگونه می باشد ؟

درب اتوماتیک پارکینگی به دلیل داشتن تنوع بالا از قیمت های متفاوتی بر خوردار می باشد .

در قیمت این محصولات مواردی از قبیل ابعاد درب ، مکان مورد استفاده جهت نصب ، نوع درب اتوماتیک جهت نصب در پارکینگ ، جنس ، رنگ ، سایز و …. تاثیر می گذارد .

شما مشتریان عزیز برای آگاهی از قیمت ها و جهت کسب اطلاعات بیشتر راجع به درب اتوماتیک پارکینگی می توانید با شماره تلفن های ثبت شده در وب سایت تماس حاصل کنید تا کارشناسان ما شما را راهنمایی نمایند .

روش سفارش درب اتوماتیک پارکینگی به چه صورت است ؟

برای سفارش درب اتوماتیک پارکینگی  از شرکت ایلیا درب می توانید با مشاهده ی انواع مدل ها و طرح ها در وب سایت ، درب مورد نیاز خود را انتخاب کرده و اقدام به ثبت سفارش آن نمایید .

درب برقی پارکینگی

درب برقی پارکینگی به دلیل ویژگی ها و مزیت هایی که دارد از محبوبیت بالایی برخوردار می باشد به طوری که استفاده از آن ها رواج بسیاری یافته است . بنابرین استفاده از آن ها از ملزومات هر ساختمانی به شمار می رود .

این درب ها که دارای انواع سایز کوچک و سایز بزرگ می باشند در ورودی پارکینگ ها به کار برده می شوند و باز و بسته شدن آن ها به صورت خود کار و به وسیله ی نیروی برق می باشد . درب اتوماتیک برقی سایز بزرگ دارای چند پنل متصل می باشند که به سمت بالا جمع می شوند و معمولا از آن ها به منظور تردد و  رفت و آمد وسایل نقلیه و ماشین های بزرگ و سنگین استفاده می شود . سایز کوچک این درب ها دارای پنل تک چرخنده می باشند که زیر سقف پارکینگ نصب می شوند .

کاربرد این نوع درب ها علاوه بر اینکه نمای زیبایی دارند و موجب زیبایی ساختمان ها می شود ، بلکه کاربرد راحت و آسان آن ها موجب راحتی استفاده کنندگان می شود .

مزایای درب های پارکینگی برقی چه می باشد ؟

درب برقی پارکینگی دارای مزایایی می باشد که عبارتند از :

 • مقرون به صرفه شدن هزینه های مصرفی
 • سطح ایمنی بالاتر نسبت به درب های قدیمی
 • قابلیت تشخیص خودکار و در نتیجه جلوگیری از بروز خسارات و آسیب ها در هنگام وجود موانع در جلوی آن ها

درب اتوماتیک ریموتی پارکینگی

در هنگام نصب و اجرای درب اتوماتیکی ریلی به دلیل طراحی خاصی که دارند نیازی به تغییر درب قبلی ساختمان نمی باشد و درب در همان وضعیت قبلی ، اتوماتیک و برقی می شود .

استفاده از این نوع درب ها علاوه بر این که موجب رفاه بیشتر و کنترل تردد افراد می شود ، بلکه ایمنی و امنیت را در مکان های مختلف ایجاد می کند .

درب اتوماتیک ریموتی شامل دو عدد جک ، جعبه کنترل ، دو عدد ریموت کنترل ، چشم الکترونیک و اتصالات می باشد .

کاربرد درب های ریموتی پارکینگی چیست ؟

 • از آن ها در مراکز و اماکن خاص از قبیل آزمایشگاه ها ، انبار و … به منظور ایجاد امنیت بیشتر استفاده می شود .
 • کاربرد درب های ریموتی پارکینگی در مکان هایی از قبیل هتل ها و فروشگاه ها و … موجب کاهش مصرف انرژی می شود .
 • استفاده از آن ها در مراکز صنعتی به افزایش سرعت کارها کمک می کند .
 • استفاده از درب های ریموتی نسبت به درب های معمولی موجب رفاه بیشتر برای افراد می شود .

انواع درب ریموتی پارکینگی کدام اند ؟

درب ریموتی پارکینگی شامل سه دسته می باشد که عبارتند از :

جک درب پنوماتیکی :

عملکرد این درب ها به وسیله فشار باد و با استفاده از لوله کشی مناسب می باشد .

جک درب هیدرولیکی ( درب ریموت دار هیدرولیکی ) :

این نوع از درب ها برای باز و بسته نمودن درب های با وزن زیاد از نیروی بسیاری برخوردار می باشند .

جک درب الکترومکانیکی :

با توجه به سیستم بسیار ساده ای که دارند از کارایی بالایی برخوردار می باشند .

تعمیر درب اتوماتیک پارکینگی چگونه انجام می شود ؟

درب اتوماتیک پارکینگی همانطور که در مطالب بالا ذکر شد دارای مزایای بسیار زیادی از قبیل باز و بسته شدن راحت می باشند و به همین دلیل نیز کاربردهای گوناگونی دارند ، اما گاها ممکن است این درب ها دچار مشکل شوند یا آسیب ببینند که در این صورت نیاز به تعمیر در آن ها پیش می آید . برای تعمیرات درب اتوماتیک برقی لازم است تا از  افراد متخصص کمک گرفته شود .

عیب یابی رایج درب اتوماتیک پارکینگی کدام اند ؟

عیب یابی درب اتوماتیک پارکینگی در انجام تعمیرات آن ها اولین قدم می باشد که پس از این مرحله اقدام به رفع عیب و تعمیر آن می کنند .

در صورتی که درب اتوماتیک شما نیاز به تعمیر داشته باشد می توانید با شرکت ….. تماس گرفته و از خدمات تعمیرات این شرکت بهره ببرید .

نکات مهم در انتخاب درب اتوامتیک پارکینگی

در هنگام انتخاب درب اتوماتیک پارکینگی به منظور درست بودن انتخاب لازم است تا نکاتی رعایت شود که در زیر به برخی از آن ها اشاره می کنیم .

 • توجه به ابعاد درب ، نوع تیغه کرکره و کم صدا بودن آن ، ساختار فنی و زیبایی ظاهری از نکات مهم در انتخاب درب اتوماتیک پارکینگی می باشد .
 • در انتخاب این درب ها باید به سنسور فتوسل و تجهیزات و لوازم ایمنی به کار رفته در آن ها دقت شود .
 • در هنگام انتخاب نوع موتور کرکره برقی تعداد دفعات رفت و آمد خودروها و اتومبیل ها باید در نظر گرفته شود .

مزیت نصب درب های اتوماتیک پارکینگ چیست ؟

استفاده از درب اتوماتیک پارکینگ دارای مزایای بسیار زیادی می باشد که در زیر به برخی از آن ها اشاره می کنیم .

 • این درب ها به راحتی قابل شست و شو می باشند .
 • استفاده از آن ها موجب بهره بردن از حداکثر فضای پارکینگ ها می شود .
 • به کار بردن آن ها موجب ایجاد و افزایش امنیت در ساختمان ها می شود .
 • نحوه ی باز شدن آن ها بسیار راحت می باشد و به وسیله ی ریموت یا وسایل هوشمند دیگری از قبیل گوشی تلفن همراه و … باز و بسته می شوند .
 • دارای تنوع رنگ و مدل می باشند و در نتیجه زیبایی منحصر به فردی در نمای ساختمان ایجاد می کنند .
 • در صورت قطع جریان برق نیز قابلیت باز شدن به صورت دست را دارند .
 • قابلیت کاربرد در شرایط مختل آب و هوایی را دارند .
 • به کار بردن آن ها در ساختمان ها در کاهش هزینه های مصرفی موثر می باشد .

جهت سفارش درب اتوماتیک شیشه ای و استعلام قیمت درب اتوماتیک با شماره 09121388945 تماس داشته باشید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *