درب اتوماتیک بیمارستانی

درب اتوماتیک بیمارستانی

رعایت مسائل بهداشتی در محیط هایی همچون بیمارستان ها و مراکز درمانی به دلیل تردد شبانه روزی بسیار اهمیت دارد و یکی از مواردی که به این امر کمک می کند ، استفاده از درب اتوماتیک بیمارستانی می باشد . بنابراین استفاده از این درب ها در بیمارستان ها امری ضروری می باشد . تولید و عرضه این نوع درب ها نیاز به تجربه و تخصص زیادی دارد که شرکت ایلیا درب در زمینه تولید آن ها در طی سالیان تجربه ها و تخصص لازم و مهمتر از همه رضایت مشتریان را کسب نموده است .

استفاده از درب های اتوماتیک بیمارستانی ، موجب سهولت رفت و آمد شده است و این امکان را به کارکنان بیمارستان ها می دهد که در مواقع لزوم و اضطراری به راحتی و با سرعت در سالن ها حرکت کنند . در محیط های درمانی بیشترین تردد در طول شبانه روز از ورودی ساختمان ها می باشد و در نتیجه به کار بردن درب اتوماتیک در این ورودی ها علاوه بر این که موجب سهولت در رفت و آمد می شود ، بلکه به علت عدم نیاز به تماس دست با این درب ها مانع از گسترش و انتقال بیماری ها می شود .

درب اتوماتیک بیمارستانی به دلیل تولید در انواع گوناگون و متنوع بخش ویژه ای از تولیدات درب اتوماتیک را به خود اختصاص داده است .

شرکت ایلیا درب تولید کننده انواع درب های بیمارستانی می باشد که در هنگام تولید آن علاوه بر رعایت ضوابط بهداشتی ، به مواردی از قبیل استحکام و دوام آن ها در برابر ضربات مختلف توجه می کند .

انواع درب اتوماتیک بیمارستانی

 • درب لولایی اتوماتیک بیمارستانی

درب لولایی اتوماتیک بیمارستانی

درب اتوماتیک بیمارستانی لولایی در دو نوع تک لنگه و دو لنگه تولید می شوند . نوع غیر اتوماتیک این درب ها به صورت دو طرفه و با فشار دست باز و بسته می شود . درب های اتوماتیک لولایی ، معمولا از جنس ورق گالوانیزه و استیل می باشند و برای جلوگیری از آسیب درب ، متخصصین از یک ورق استیل به عنوان ضربه گیر در قسمت میانی آن استفاده می کنند . لازم به ذکر است که امکان نصب موتور و سایر تجهیزات الکترونیک در صورت زیاد بودن میزان تردد در درب های لولایی وجود دارد . این بدین معنی است که رفت و آمدها به صورت سیستمی با استفاده از مرکز کنترل و برنامه ریزی پیشرفته کنترل می شود و درب به صورت اتوماتیک به داخل و خارج باز و بسته می شود . درب های لولایی بیمارستانی در رنگ های مطابق با استاندارد های بیمارستانی تولید می شوند و در اختیار مشتریان قرار می گیرند . همچنین ارتفاع آن ها نیز با توجه به درخواست مشتری و بررسی محل مورد نظر تعیین می شود .

درب لولایی ضد تشعشع

درب لولایی ضد تشعشع از دیگر انواع درب بیمارستانی می باشد که به دو صورت تک لنگه و دو لنگه قابل اجرا می باشند . این نوع از درب ها مجهز به لایه های داخلی سرب می باشند . در تولید درب ها ضخامت لایه داخلی سرب و همچنین عرض درب توسط درخواست مشتری تعیین می شود و در صورت تمایل و خواسته ی مشتری یک پنجره ضد تشعشع نیز در درون آن می توان نصب نمود . درب های لولایی ضد تشعشع لازم است تا دارای تائیدیه های داخلی و بین المللی مرتبط با ایمنی محصول برای مکان هایی که دارای تشعشع هستند ، باشند .

برخی دیگر از این درب های اتوماتیک بیمارستانی وجود دارند که در بخش های رادیولوژی و رادیوتراپی بیمارستان ها به کار برده می شوند که این درب ها به صورت الکترونیکی قفل می شوند و باز و بسته شدن آن ها فقط توسط مسئولین انجام می شود .

درب لولایی ضد تشعشع

 

 • درب لولایی ICU

این نوع از درب ها همانطور که از نامشان مشخص است در ICU بیمارستان ها به کار برده می شوند و مناسب برای اتاق هایی با عرض ورودی کم می باشند . درب اتوماتیک بیمارستانی ICU از طریق سنسورهای حساس به حرکت یا ریموت کنترل از راه دور به صورت دو طرفه باز و بسته می شوند تا موجب راحتی و سرعت امور اورژانسی برای کارکنان آن بخش ها شوند .

 • درب کشویی اتوماتیک بیمارستانی

درب کشویی اتوماتیک بیمارستانی

این نوع درب ها در مکان های که تردد اورژانسی زیاد می باشد ، از قبیل اتاق های عمل و اتاق ایزوله به کار برده می شوند . این نوع درب ها معمولا از شیشه سکوریت ، ورق های استیل یا گالوانیزه و چهار چوب های ضد زنگ ساخته می شوند و تمامی استاندارد های بهداشتی در محیط داخلی بیمارستان در آن ها رعایت می شود . در این درب ها به کار بردن سنسورهای با کیفیت و حساس موجب تسریع در رفت و آمد کارکنان می شود . به منظور جلوگیری از عبور هر نوع آلودگی متخصصین از یک لاستیک درزگیر در آن ها استفاده می کنند که موجب افزایش ایمنی و ضریب بهداشتی محیط می شود .

 • درب کشویی اتوماتیک ضد تشعشع

درب کشویی اتوماتیک ضد تشعشع

این نوع از درب ها بیشتر برای مراکز هسته ای و رادیولوژی به کار برده می شوند و برای جلوگیری از نفوذ اشعه های پزشکی به محیط خارج از اتاق ، داخل فریم آن ها لایه سربی به کار برده می شود .

در نوع اتوماتیک این درب ها ، امکان تردد افراد به دلیل مجهز بودن آن ها به تجهیزات الکترونیکی موجود می باشد . این محصول به دلیل سرعت باز و بسته شدن که از 250 تا 550 میلی متر بر ثانیه می باشد به عنوان یک محصول خاص شناخته می شوند .

 • درب کشویی اتوماتیک شیشه ای بیمارستانی

درب کشویی اتوماتیک شیشه ای بیمارستانی

درب اتوماتیک شیشه ای بیمارستانی از جمله محصولات شرکت ایلیا درب می باشد که به دو شکل معمولی و BREAK_OUT به بازار عرضه می شود . در این نوع درب ها جنس فریم از پروفیل آلومنیوم 6063 می باشد و رنگ آن پودری ضد استاتیک ، آنودایز و روکش استیل می باشد . از دیگر خصوصیاتی که این درب ها دارند امکان سند بلاست نام بیمارستان یا بخش مورد نظر درروی آن ها می باشد .

 • درب کشویی تلسکوپی ICU

درب کشویی تلسکوپی ICU

در بیمارستان ها یکی از بخش های مهمی که وجود دارد ICU می باشد که حتما باید ایزوله باشند و از ورود آلودگی ها به داخل آن جلوگیری شود .بنابراین استفاده از درب کشویی تلسکوپی ICU در این بخش ها از اهمیت فوق العاده زیادی برخوردار می باشد . درب های آی سی یو مناسب برای فضاهایی با عرض کم می باشند تا حداکثر استفاده از عرض جهت تردد صورت گیرد . این درب ها مجهز به سنسور چشمی می باشد که باز و بسته شدن آن ها به صورت اتوماتیک می باشد و در نتیجه این امر موجب سهولت ترددد و جلوگیری از گسترش باکتری ها می شود . با به کار بردن درب icu  امکان عبور و مرور سریع  از آن ها در مواقع ضروری و اضطراری  فراهم می شود .

 • درب اتوماتیک clean room

درب اتوماتیک اتاق تمیز

 Clean rom یا اتاق تمیز به اتاقی در بیمارستان ها گفته می شود که غلظت ذرات موجود در هوا در آن ها کنترل می شود و در نتیجه امکان بقای ذرات در آن ها بسیار کم می باشد . اندازه گیری دما ، رطوبت و فشار هوا در این اتاق ها وجود دارد . در مکان هایی از قبیل دارو سازی ها ، آزمایشگاه ها ، کارخانه تولید تجهیزات پزشکی و … از درب اتوماتیک  clean room استفاده می کنند . در اتاق تمیز یکی از مهترین اجزایی که به کار برده می شود درب می باشد که برای ساخت و تولید آن ها نیاز به افراد متخصص و با تجربه می باشد که آشنا به استانداردهای بین المللی باشند . کارشناسان ما در شرکت ایلیا درب از تخصص و تجربه ی کافی برخوردار می باشند . درب ها به گونه ساخته می شوند که با دیوار ها هم باد باشند تا محل تجمع آلودگی نشوند . در این درب ها تجهیزات الکترونیکی به گونه ای برنامه ریزی و کنترل می شود که با شرایط تردد زیاد مطابقت داشته باشند . درب اتاق تمیز معمولا در دو حالت تک لنگه و دو لنگه تولید می شوند که جنس آن ها گالوانیزه و استیل می باشد و با توجه به سفارش مشتری امکان نصب پنجره نیز در آن ها وجود دارد .

درب انحنا دار اتوماتیک ، درب گردان اتوماتیک و درب تاشو اتوماتیک از دیگر درب هایی می باشد که در بیمارستان ها به دکار برده می شود و موجب سهولت رفت و آمد بیماران با برانکارد و جلوگیری از ورود گرد و غبار به محیط داخل می شود .

 • درب های اتاقی بیمارستانی

درب های اتاقی بیمارستانی

درب های اتاقی بیمارستانی باید به گونه ای طراحی شوند که امکان رفت و آمد متناوب برای بیماران و کارکنان در آن ها وجود داشته باشد . همچنین درب بیمارستان باید از استحکام بالایی برخوردار باشد تا در برابر ضربات ناگهانی ناشی از برانکارد ، ویلچر و سایر تجهیزات پزشکی آسیب نبیند  و کاملا صاف و فاقد شکاف باشند تا مانع از رشد و تکثیر بیماری ها شوند .

مزیت استفاده از درب اتوماتیک بیمارستانی

این درب ها از مزیت های بسیار زیادی برخوردار می باشند در زیر به آن ها اشاره می کنیم .

 • رعایت بهداشت در محیط های درمانی از اولین و مهمترین مزیت این درب ها می باشد . در محیط های بیمارستانی باید مراجعین و بیماران با درب ها هیچ گونه تماسی نداشته باشند تا از انتقال بیماری به دیگر افراد جلوگیری شود .
 • درب های بیمارستانی موجب تسهیل در رفت و آمد ویلچر و برانکارد می شوند .
 • درب های بیمارستانی با توجه به استانداردهای دنیا ساخته می شوند و امکان ضد عفونی کردن آن ها فراهم می باشد . این درب ها که در رنگ های خاص و با شرایط ویژه تولید و به بازار عرضه می شوند و درب بهداشتی نیز نامیده می شود .
 • از دیگر مزیت مهم این درب ها دو طرفه باز شدن آن ها می باشد که موجب سهولت در جابه جایی بیماران می شود .
 • درب های بیمارستانی موجب صرفه جویی در مصرف انرژی می شوند زیرا با باز و بسته شدن سریع از هدر رفت گرما و سرما جلوگیری می کنند .
 • این درب ها همچنین موجب سهولت و سرعت در رفت و آمد نیز می شوند و در نتیجه موجب صرفه جویی در زمان می شوند .
 • وجود پنل های سربی در این درب ها مانع از پخش تشعشعات اشعه ایکس به محیط اطراف می شود .
 • درب اتوماتیک بیمارستانی عایق صدا می باشند و هیچ گونه آلودگی صوتی در محیط داخلی بیمارستان ایجاد نمی کنند و همین ویژگی موجب می شود تا بیماران در آرامش استراحت کنند و پزشکان دور از سر و صدا به معاینه و درمان بیماران بپردازند .
 • عرض زیاد این درب ها موجب می شود تا مشکلی در تردد با برانکارد و سایر تجهیزات پزشکی وجود نداشته باشد .

شرکت ایلیا درب طیف گسترده ای از محصولات را با شناخت کامل و تجربه فراوان با محیط های بهداشتی تولید می کنند که با کیفیت ترین متریال ها و تجهیزات الکترونیکی را در داخل آن ها به کار می برند . از جمله محصولات این شرکت می توان درب اتوماتیک اتاق عمل ، درب اتوماتیک بیمارستان ، درب اتوماتیک اتاق رادیو گرافی را می توان نام برد . پس از نصب این محصولات در صورت بروز هر نوع مشکل در حین استفاده می توانید با کارشنان و تعمیرکاران درب اتوماتیک ایلیا درب تماس حاصل نمایید تا در اسرع وقت به بیمارستان و محل نصب مراجه نمایند و در صدد حل مشکل باشند .

جهت اطلاع از قیمت درب اتوماتیک با شماره 09121388945 تماس داشته باشید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *