قیمت درب اتوماتیک

قیمت درب اتوماتیک

قیمت درب اتوماتیک

عوامل موثر بر هزینه درب اتوماتیک

عوامل زیادی وجود دارند که تعیین کننده قیمت درب اتوماتیک می باشند و بنابراین در پاسخ به این سوال که چه عواملی بر قیمت درب اتوماتیک و هزینه ی نصب و راه اندازی آن تاثیر می گذارند ، باید گفت که این درب ها وسیله های مکانیکی یا ساختار های فیزیکی ، دارای  ساختار و ابعاد ، کیفیت و اجزای سازنده ، کاربرد و افزونه های متصل متنوع می باشند که همه ی این موارد می تواند در قیمت درب اتوماتیک و کم یا زیاد بودن آن تاثیر گذارد . از طرف دیگر به علت سفارشی بودن این محصول با اندازه و ابعاد و خصوصیات مختلف و به دلیل پیش ساخته نبودن و نداشتن سری سازی تولید و عرضه ، نمی توان برای این محصول قیمت واحد پیدا نمود .

اما به طور کلی می توان مهم ترین عوامل موثر بر هزینه درب اتوماتیک را قطعات الکترونیکی و مکانیکی به کار برده شده در آن ها دانست . چشمی درب ، قفل برقی ، باتری ، استابلایزر یا منبع تغذیه ، مرکز کنترل از جمله ی مواردی می باشند که بر قیمت نهایی درب تاثیر می گذارند .

در زیر به دیگر موارد تاثیر گذار در قیمت درب شیشه ای اتوماتیک اشاره می کنیم .

  •           اپراتور درب اتوماتیک
  •           فریم و شیشه درب
  •           شاسی کشی
  •           حمل و نصب
  •           کتیبه شیشه سکوریت
  •           لوازم جانبی از قبیل باطری ups ، قفل برقی و …. 

تاثیر ابعاد در قیمت درب شیشه ای

قیمت درب اتوماتیک ، چه از نوع  درب های پارکینگی باشد چه درب مغازه برقی و … به عوامل مختلفی بستگی دارد که ابعاد و اندازه درب از جمله این موارد می باشد . اندازه و ابعاد درب ، وزن آن یا نوع تیغه های به کاربرده شده که می تواند آلومنیومی ، گالوانیزه ، فولادی ، پلی کربنات تیغه های فوم دار یا رول گیتر و .. باشد در تعیین قیمت درب اتوماتیک ساختمان مسکونی یا اداری و … تاثیر می گذارد . به طورکلی می توان اینگونه تخمین زد که نصب و راه اندازی درب های ریلی حدودا از 360 هزارتومان تا 480 هزار می باشد که البته برای راه اندازی آن ها سیم کشی نیز انجام می شود که هزینه ای نیز باید بابت آن پرداخته شود . هزینه نصب و راه اندازی  درب های کرکره ای هم با توجه به موارد گفته شده حدود 365 هزار تومان تا 540 هزار تومان  می باشد .

تاثیر اپراتور در قیمت درب شیشه ای

اپراتور از جمله مهمترین فاکتورها در تعیین قیمت درب شیشه ای اتوماتیک می باشد که بیشترین تاثیر را در قیمت آن ها می گذارد . اپراتورها در بازار با کیفیت و قیمت های متفاوتی وجود دارند . در هنگام انتخاب اپراتور باید مواردی از قبیل نوع موتور اپراتور ، گیربکس و انکدر ، کیفیت ساخت مدار فرمان و سایر قطعات و خدمات پس از فروش آن در نظر گرفته شود .

تاثیر شیشه در قیمت درب شیشه ای

در تعیین قیمت درب اتوماتیک مواردی از قبیل نوع شیشه ، عرض و ابعاد و ارتفاع کار ، فریم دار بودن یا دارای لوازم جانبی بودن و …  از جمله موارد موثر می باشد و در قیمت درب اتوماتیک شیشه ای تاثیر می گذارد .

تاثیر فریم در قیمت درب شیشه ای

فریم های درب شیشه ای با توجه به مساحت کار و نوع رنگ آن ( پودری یا آنادایز ) و روکش استیل و با احتساب شیشه و نصب و حمل ، اتصالات و شاسی کشی و فریم ها و … از 680 تا 2 ملیون و 225 هزار تومان می تواند متفاوت باشد و میانگین تقریبی نیز چیزی حدود 1 ملیون و 100 هزار تومن می باشد . البته لازم به ذکر است قیمت های نام برده شده حدودی می باشند و با توجه به ثبات نداشتن بازار امروزه می تواند بسیار متفاوت باشد و هر روز تغییر نماید .

تاثیر سنسور چشمی در قیمت درب شیشه ای

سنسور ها ، چشم سیستم الکترونیکی درب اتوماتیک می باشند که با توجه به محل نصب و کاربری درب ها انواع مختلف آن ها به کار برده می شود . در درب های اتوماتیک معمولی معمولا سنسور مادون قرمز یا مایکروویو به کار برده می شود و زمانی که شخص به محدوده سنسور نزدیک می شود ، دستور باز شدن درب داده می شود و با خالی شدن محدوده سنسور درب بسته می شود . سنسورهای حساس به فشار یا وزن نیز وجود دارند که در انبارها به کار برده می شود و زمانی که فرد یا بار بر روی سنسور قرار می گیرد موجب باز شدن خودکار درب می شود . 

چشمی درب اتوماتیک نیز قیمت جداگانه ای دارد و قیمت آن نیز با توجه به گوناگونی مدل ها و برند ها متفاوت می باشد ، اما با این وجود نیز قیمت آن زیاد بالا نمی باشد و حدودا مابین  600 تا 800 هزار تومن می باشد  و در صورتی که به درستی کارکنند هزینه ی آن چنانی نخواهند داشت . در صورتی که چشمی به درستی کار کند و دارای تابش قوی و متمرکز باشد در مکان های عمومی و شلوغ سهولت رفت و آمد را برای افراد بدون اینکه آن ها را در انتظار بگذارد فراهم می نماید .

تاثیر نصب و راه اندازی دستگاه کنترل تردد و ریموت در درب اتوماتیک

نصب و راه اندازی دستگاه کنترل تردد در لیست قیمت درب اتوماتیک مابین 100 تا 150 هزار تومان می باشد که 25 هزار تومان نیز هزینه کد دهی یا تگ برای هر عدد می باشد . برای درب اتوماتیک مغازه و یا پارکینک درصورتی که مشتری خواهان اضافه کردن ریموت کنترل باشد ، حدود 65 تا 90 هزار تومن به قیمت اضافه می شود . در صورتی که درب نیاز به سرویس و تعمیر داشته باشد یکی از فاکتورهای اصلی هزینه قیمت قطعات درب اتوماتیک خواهد بود .

تاثیر موتور بر قیمت درب اتوماتیک

در خرید و تعمیر و نصب و راه اندازه ی درب اتوماتیک از عوامل اصلی در تعیین هزینه مربوط به موتور می باشد که اصلی ترین عضو آن ها به شمار می رود  . موتور به عنوان قلب اصلی درب اتوماتیک عمل می کند که با فرمان گرفتن از سنسور موجب باز و بسته شدن درب می شود و بیشترین مصرف انرژی مربوط به آن می باشد .

موتور درب اتوماتیک شیشه ای دارای انواع متفاوتی می باشد به عنوان مثال می تواند موتور سنترال یا مرکزی ، موتور ساید یا موتور توبلار و … از جمله ی آن ها می باشد . البته اندازه درب و نوع آن ها می تواند نیاز به موتور های خاصی داشته باشد به عنوان مثال برای درب های بزرگ و مکان های پر تردد معمولا موتور ساید بیشترین استفاده را دارد و برای کرکره های برقی موتور توربو بیشترین درخواست را دارد . موتور تورمکس   ( Tormax ) ، لیبل ( Label ) ، بارزانته ( Barzante ) ، فک ( Faac ) از جمله ی دیگر موتورهایی می باشند که در درب های اتوماتیک به کار برده می شوند و هرکدام قیمت های متفاوتی دارند .

اما به طور کلی می توان گفت که قیمت موتور درب اتوماتیک شیشه ای با توجه به نوع برند و محل ساخت و … از 3 میلیون تا 13 میلیون متفاوت می باشد .  در نظر بگیرید که در صورتی که خواهان موتوری با طراحی جدید با مصرف کم و توان کاری بالا و طول عمر مناسب می باشید ، باید هزینه ی زیادی برای تهیه ی آن بپردازید .

تاثیر ویژگی های امنیتی بر قیمت درب اتوماتیک

امنیت درب اتوماتیک از دیگر ویژگی هایی می باشد که در قیمت آن ها تاثیر می گذارد . درب های اتوماتیک دارای ویژگی های امنیتی متفاوتی می باشند و در قیمت تمام شده محصول تاثیر می گذارند . مقاومت درب در برابر عوامل آب و هوایی ، ضربه و اصابت عوامل خارجی ، ویژگی های الکترونیکی و … نشان دهنده ی کیفیت امنیتی درب ها می باشند . ویژگی های الکترونیکی بستگی به تراشه های هوشمند نصب شده بر روی درب دارند که به صورت خودکار یا دستی رفت و آمد را کنترل می نمایند و در موارد خاص مانع از ورود و خروج می شوند و یا میزان باز و بسته شدن درب را کنترل می نمایند .

البته بهره بردن از این ویژگی ها به نیاز و نوع کاربری بستگی دارد . به عنوان نمونه درصورتی که درب در ورودی ساختمان به کار برده شود و امنیت ساختمان با طرق دیگر کنترل شود ، نیازی به استفاده از ویژگی امنیتی گران قیمت و متنوع نمی باشد  اما در صورتی که مثلا می خواهید درب را برای خروج اضطراری نصب نمایید به آسانی می توانید با به کاربردن ویژگی ها مسیر ورود و خروج را مسدود نمایید و آن را از راه دور کنترل کنید و برای باز و بسته شدن درب زمان بندی تعیین کنید .

اجرت نصاب درب برقی

هزینه ی دیگری که در خرید و نصب و راه اندازی درب اتوماتیک وجود دارد اجرت و دستمزدی می باشد که به نصاب باید پرداخت شود . با توجه به نرخی که اتحادیه اعلام کرده اجرت نصاب در نصب اپراتور درب اتوماتیک دولنگه ، تک لنگاه ، ریلی ، زیر سقفی و زیر سطحی تا عرض 4 متر از 400 هزار تومان تا 500 هزار تومان [در زمان نگارش مقاله] می باشد و در صورتی هم که نیاز به تخریب باشد ، این هزینه مابین 20 تا 30 هزار تومان خواهد بود که البته هزینه ایاب ذهاب هم با توجه به پر تردد یا کم تردد بودن مسیر و … از  30 هزار تا 50 هزار متغیر می باشد .

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *