درب سریع صنعتی

درب سریع صنعتی

درب ها از جمله نیازهای ضروری هر مکانی می باشد که موجب برقراری امنیت و آسایش در محیط می شوند و به نوعی جان و مال افراد را محافظت می نمایند . درب ها نیز با پیشرفت صنعت و همگام با فناوری های به روز در انواع مختلف با ویژگی های مختلف تولید می شوند که برای کاربردهای مختلف استفاده می شوند .

در بین درب های اتوماتیک ، درب سریع صنعتی از جمله درب های پر کاربردی می باشد که در مناطق شلوغ و پر رفت و آمد به کار برده می شوند . در این نوع درب ها شیوه باز و بسته شدن با توجه به نوع کاربری هر در تعیین می شود . این درب ها با سایر درب های اتوماتیک متفاوت می باشند و از جمله ویژگی مهم و برتر آن ها همانطور که از نامش نیز مشخص می باشد ، سریع باز و بسته شدن آن ها می باشد .

Industrial high speed doors یا درب های سریع  صنعتی را در هنگام تولید با در نظر گرفتن ترافیک محل طراحی می کنند . بدین صورت که باید سیستم های فعال سازی درب در آن ها به صورتی برنامه ریزی شود که منطبق با ترافیک محیط باشند و به سرعت باز شوند و به آرامی بسته شوند .

در این درب ها برخی از آن ها را به صورت هوشمند طراحی می کنند ، بدین صورت که یک سیستم هشدار دهنده که معمولا لامپ های  LED می باشد در آن ها به کار برده می شود که این سیستم در هنگام بسته شدن ناگهانی درب با روشن و خاموش شدن هشدار می دهد تا مانع از ایجاد تصادف شود .

اطمینان از بسته بودن درب ها و عایق بندی محیط پیرامون در محیط های صنعتی موجب می شود تا میزان اتلاف انرژی در محیط به حداقل برسد . از طرف دیگر نیز بسته بودن دائم درب برای جلوگیری از اتلاف انرژی و کاهش آلودگی و …  به دلیل ترافیک ناشی از وسایل نقلیه و رفت و آمد امکان پذیر نمی باشد . در نتیجه برای حل این مشکل می توان از درب های سریع صنعتی استفاده کرد که تمامی این مشکلات را بر طرف می کند و در رسیدن به اهداف میسر واقع می شوند .

درب های صنعتی در چه مکان هایی به کار برده می شوند ؟

 • به منظور کنترل دما و ورود حشرات و گرد و غبار در مکان هایی نظیر انبارهای ورود و خروج کالا به کار برده می شوند .
 • جهت بخش بندی ، کنترل دما و رعایت بهداشت در انبارهای تولید مواد غذایی از درب سریع صنعتی استفاده می شود .
 • برای کنترل دما در یخچال و فریزرهای بزرگ به کار برده می شوند .
 • جهت امنیت ، دسته بندی و کنترل ترافیک در قسمت حمل و نقل و تدارکات استفاده می شود .
 • به منظور کنترل ریز گرد ها در انبار غلات به کار برده می شوند .
 • به منظور تنظیم فشار هوا و کنترل بهداشت در انبار دارو به کار برده می شوند .

درب صنعتی فولد آپ  FOLD UP

درب سریع صنعتی

درب سریع صنعتی فولد آپ ساخته شده از ورق های  PVC و میله های محکم طولی می باشند که مقاومت بالایی در برابر باد و طوفان دارند .  این درب ها همراه با روکش های متنوع فلزی یک نمای ایده آل برای ورودی های بزرگ به شمار می روند . این درب ها برای ورود و خروج مداوم و سریع مناسب می باشند و به آن ها درب های تاشو نیز گفته می شود . کاربردهای درب سریع صنعتی فولد آپ متنوع می باشد و از آن در صنایع صنعتی ، تجاری و مسکونی و همچنین نمایشگاه ، ایستگاه آتش نشانی ، آشیانه هواپیما و … استفاده می شود .

درب سریع صنعتی رول آپ  ROLL UP

درب صنعتی سریع

به منظور سرعت بخشیدن به کارها و عایق بندی محیط های صنعتی از درب سریع صنعتی رول آپ استفاده می شود . این درب ها به دلیل انعطاف پذیری بالا در کاربری های متنوع و طول عمر زیاد ، قابلیت کاربرد در صنایع مختلف را دارا می باشند و می توان آن ها را در اشکال گوناگون با توجه به کاربری که دارند طراحی نمود و به کار گرفت .

درب سریع صنعتی اسپیرال SPIRAL

درب سریع صنعتی

این نوع از درب های صنعتی به دلیل دارا بودن ویژگی هایی از قبیل سرعت بالای باز و بسته شدن و همچنین جلوگیری از اتلاف انرژی در کارخانه جات اروپایی بسیار مورد توجه و استفاده قرار می گیرند . درب سریع صنعتی اسپیرال به دلیل دارا بودن ساندویچ پانل های  4.2 سانتیمتری ، از مقاومت بالایی در برابر ضربات و باد و … برخوردار می باشند و به همین دلیل انتخاب مناسبی برای کارخانه ها می باشند . به طور کلی این درب ها نسل به روز درب های سریع السیر می باشند که نسبت به آن ها نیز از عمر بالاتری برخوردار می باشند . نسل قبلی این درب ها مبتنی بر پرده یک پارچه  PVC می باشند و در مکانیزم های رولینگ و پکینگ ، قابلیت رول و پک شدن ، به کمک پرده  PVC می آید .

ویژگی و مزایای درب سریع صنعتی

درب های سریع صنعتی دارای ویژگی های منحصر به فردی می باشند که کاربری غیر مسکونی ، انواع مدل های چرخشی ، تاشو و کشویی ، چرخش بالا حداقل 100 چرخش در روز ، سرعت بالا حداقل 508 میلی متر در ثانیه از ویژگی های بارز این درب ها می باشد . در زیر به برخی از ویژگی های آن ها می پردازیم .

 • امنیت درب سریع صنعتی

به طور کلی در بسیار از مشاغل ، ایمنی حرف اول را می زند و در نتیجه استفاده از تجهیزاتی که به افزایش ایمنی کمک کند از اهمیت بالایی برخوردار می باشد . درب سریع صنعتی به دلیل سرعت بالای باز و بسته شدن مانع از ورود افراد سود جو به داخل ساختمان می شوند . همچنین این درب ها به دلیل مقاومت بالایی که دارند برای حفظ امنیت صنایع بزرگ یک گزینه مناسب به شمار می روند .

 • سهولت دسترسی

در برخی از مشاغل شلوغ و پرتردد از جمله نیازهای افراد دسترسی آسان جهت انجام امور می باشد . استفاده از درب های سریع صنعتی تا حدود زیادی در رسیدن به این هدف موثر می باشد و علاوه بر تامین امنیت در محیط ، موجب سهولت دسترسی می شود به این صورت که این امکان را ایجاد می کند تا کارگران و افراد حاضر در محل بدون افت وقت به داخل و خارج مکان مورد نظر رفت و آمد کنند و وظایف خود را به درستی انجام دهند .

 • کاهش اتلاف انرژی و دما درب سریع صنعتی

استفاده از درب سریع صنعتی بسیار موثر در بهره وری انرژی می باشند و  با استفاده از آن ها به دلیل تسریع در باز و بسته شدنشان ، امکان اتلاف انرژی و کاهش دما بسیار کم می باشد . این نوع درب ها علاوه بر فراهم نمودن دمای مناسب برای کارگران موجب صرفه جویی در مصرف انرژی می شود و در نتیجه استفاده از آن به نفع صاحبان صنایع می باشد ، زیرا علاوه بر این که به محیط زیست کمک می کند موجب کاهش هزینه ها در صنایع می شود .

 • جلوگیری از آلودگی

با استفاده از درب سریع صنعتی آلودگی محیطی به دلیل سرعت باز و بسته شدن درب و جلوگیری از نفوذ حشرات و حیوانات موذی ایجاد نمی شود و در نتیجه موجب رعایت بهداشت در محیط می شوند .

 • کاهش سر و صدا

درب سریع صنعتی عایق مناسبی برای سرو صدای ماشین آلات سنگین ، وسایل نقلیه و کارگران می باشد و در نتیجه با استفاده از آن ها می توان در کاهش آلودگی صوتی کمک کرد و محیط مطلوب برای کار  کردن کارگران ایجاد نمود .

 • افزایش بهره وری

درب سریع صنعتی ، موجب بالا رفتن سرعت عمل و افزایش بهره وری می شود و در نتیجه کار بدون دغدغه به اتمام می رسد . زیرا  با استفاده از آن ها  مدت زمان باز و بسته شدن درب نصف می شود و در نتیجه چرخه کاری بدون توقف ادامه پیدا می کند .

سرعت باز شدن درب حداکثر 3 متر در ثانیه و بسته شدن آن  1 متر  در ثانیه می باشد بنابراین استفاده از آن در مشاغل صنعتی از قبیل شرکت های خودرو سازی که کالاهای سنگین به صورت مکرر از آن ها در حال ورود و خروج می باشد بسیار مناسب می باشد .

 • نگهداری و تمیز کردن آسان

درب های سریع صنعتی به دلیل این که از جنس  PVC و روکش استیل ضد زنگ می باشند ، مقاومت بالایی در برابر شوینده های قوی و تغییرات شیمیایی دارند . بنابراین در مکان هایی از قبیل انبار و سوله های غذایی و … که به طور مرتب نیاز به ضدعفونی و تمیز کاری دارند می توان از آن ها استفاده کرد .

 • صرفه جویی در هزینه

استفاده از درب سریع صنعتی با توجه به ویژگی های اشاره شده  بسیار موثر در کاهش هزینه ها می باشند و منجر به کاهش هزینه های مرتبط با دما ، تهویه ، تعمیرات و هزینه های محیطی و بهداشتی می باشند که به نفع کارفرما می باشد .

بنابراین می توان از مهم ترین ویژگی و مزیت درب های صنعتی سریع السیر به صرفه جویی در مصرف انرژی و کاهش خطرات ناشی از آلودگی و همچنین برخورداری از بالاترین سطح ایمنی و پیشرفته ترین فناوری روز اشاره کرد .

تعمیرات درب سریع صنعتی

همانطور که می دانیم بیشترین کاربرد درب های سریع صنعتی در محیط های پر ترافیک می باشد . مکانیزم عملکرد این درب ها فنر و ریل می باشد . با رعایت نکاتی که در زیر اشاره می کنیم می توان موجب افزایش طول عمر این درب ها شد .

 • لازم است تا در هنگام استفاده از این درب ها هر از گاهی آن ها را به دقت بررسی کرد تا در صورتی که مشکلی دیده شد اقدامات لازم برای انجام تعمیرات توسط متخصصین انجام شود .
 • در درب های سریع صنعتی به دلیل باز و بسته شدن های بسیار زیاد امکان فرسوده شدن پیچ و مهره ها وجود دارد بنابراین لازم است تا از متخصصین تقاضا فرمایید تا قسمت های مختلف آن را بررسی نمایند تا در صورت وجود خطرات احتمالی پیشگیری نمایند .
 • از جمله کارهای راحت برای افزایش طول عمر درب سریع صنعتی روغن کاری جک و بازوی متحرک آن ها به طور مرتب می باشد .
 • در صورتی که مشکلی در سنسورهای حرکتی درب ایجاد شد به دلیل کاهش احتمال تصادف ، فاصله گرفتن از آن ها ضرروی می باشد و یا به طور مثال می توانید برای اطمینان از عملکرد نا درست ، دکمه بسته شدن درب را زده و یک شی در مقابل سنسور قرار دهید .
 • لازم است تا عایق های پلاستیکی اطراف درب به دقت وارسی شود ، تا در صورت پارگی و خرابی سریعا تعمیر گردد .

در تعمیر و بازرسی درب های سریع صنعتی پیشنهاده ما به شما کمک گرفت از از متخصصین و پشتیبانی شرکت های معتبر می باشد زیرا این تکنسین ها آموزش های لازم در این زمینه را دیده اند و آسنایی کاملی حتی با کوچکترین مشکلات دارند .

تجهیزات درب سریع صنعتی

 • مجهز به سیستم استهلاک ضربه می باشند که موجب می شوند تا در حین پایین آمدن با زمین برخورد نکرده و صدا ایجاد نکنند .
 • مجهز به سیستم برنامه ریزی درب و قابلیت تنظیم سرعت از طریق نرم افزار می باشند .
 • مجهز به ریموت کنترل و سیستم کنترل تردد وسایل نقلیه می باشند.
 • مجهز به سنسور و تشخیص لیفتراک و امکان استفاده از ریموت کنترل توسط راننده لیفتراک می باشند .
 • به منظور کاهش تصادفات و خطرات احتمالی امکان نصب پنجره های شفاف را دارند .
 • دارای میله های فولادی می باشند و در برابر باد بسیار مقاوم هستند .
 • به منظور جلوگیری از برخورد درب با وسایل نقلیه مجهز به سنسور مادون قرمز پرده ای و خطی می باسند .
 • کنترل از راه دور ، سنسور های ریدر ، حلقه های زمینی ، پدهای کد دیجیتال ، دکمه فشار ، اثر انگشت و … روش دسترسی به درب سریع صنعتی می باشد .

درب سریع صنعتی مناسب برای استفاده در نیروگاه ، سوله ، انبار و کارخانه جات می باشند و برای ورودی های بزرگ مورد استفاده قرار می گیرند .

جهت سفارش انواع درب اتوماتیک و یا استعلام قیمت با شماره 09121388945 تماس داشته باشید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

آیا می خواهید به بحث بپیوندید؟
در صورت تمایل از راهنمایی رایگان ما استفاده کنید!!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *