خرابی جک

مراحل چک کردن مرحله به مرحله و پیدا کردن مشکل جک درب اتوماتیک
ریموت کنترل
1. باید کیفت چراغ ریموت چک شود (در صورت خرابی ریموت درب اتوماتیک چراغ آن کمرنگ تر از همیشه خواهد شد شاید هم خاموش شود). در این صورت یا ریموت معیوب شده یا این که به مرور زمان باطری آن تمام شده و نیاز به تعویض دارد.

دستگاه مرکزی و فیوز
2. وقتی ریموت را چک کردید و سالم بود باید گوش خود را به دستگاه مرکزی نزدیک کرده و وقتی دکمه ای از ریموت را لمس می کنید صدای رله دستگاه مرکزی شنیده شود و این عمل نشان می دهد هم ریموت فرمان صادر و هم فیوز سالم هستند و دستگاه مرکزی آن را اجرا کرده پس آن هم سالم است. اما اگر صدای از دستگاه مرکزی شنیده نشد یا باید اول فیوز را چک کنیم که اگر آن هم سالم بود ایراد از برد مدار یا سیم های ورودی به آن می باشد که نیاز به کارشناسی دقیق تعمیر کار دارد.

جک بازویی درب اتوماتیک
3. حالا اگر ایراد از جک های بازویی باشد درب نه باز می شود نه بسته می شود اما اگر از چشمی ها باشد درب باز می شود اما هنگام بسته شدن عمل نخواهد کرد پس اگر درب باز هم نشد (هر دولنگه) مشکل از داخل جک بازویی می باشد. اگر حالتی پیش آمد که متوجه شدید جک درب خراب می باشد یا باید آن را تعمیر کنید یا تعویض.

تعمیر ریل و کاور درب اتوماتیک شیشه ای
ریل و کاور درب اتوماتیک شیشه‌ای جزو قطعاتی هستند که خرابی ندارند و فقط بر اساس سایش بعد از چند سال نیاز به تعویض دارند تا درب خودکار شیشه‌ای بتواند بدون نقص کارکرده و زیبایی ظاهری خود را حفظ کند.

اپراتور برای درب اتوماتیک شیشه‌ای
اپراتور درب اتوماتیک شیشه‌ای از موتور، برد، هنگر، تسمه، کنترل باکس و… تشکیل‌شده است. در درب اتوماتیک شیشه‌ای از مدل‌های مختلف موتور استفاده می‌شود. اپراتور برای درب اتوماتیک شیشه‌ای که مدل‌های مختلفی دارد در پکیج‌های مختلفی ارائه می‌شود. هر پکیج و اپراتور مناسب مکان‌های تعیین‌شده، مشخص می‌باشند که در قیمت‌های مختلفی با توجه به کاربرد و قدرتشان ارائه می‌گردند.

نحوه کار اپراتور درب اتوماتیک شیشه‌ای
این نوع درب بدین‌صورت است که در اپراتوری که به روی درب نصب‌شده است، با جمع شدن اهرم‌های موجود بر روی‌هم، درب بازشده و با باز شدن آن اهرم‌ها، درب بسته می‌شود. ولی در حالت نصب دیگر که اپراتور بر آستانه درب نصب‌شده است، عکس این حالت اتفاق می‌افتد. اپراتور درب اتوماتیک شیشه‌ای با سرعتی ثابت باعث باز و بسته شدن درب به‌سادگی هرچه‌تمام‌تر می‌گردند. نحوه کار اپراتور درب اتوماتیک شیشه ای به حالت‌های مختلفی صورت می‌گیرد که به جهت باز و یا بسته شدن درب بستگی دارد.

حالت اول:

این اپراتور به روی آستانه درب اتوماتیک شیشه‌ای نصب می‌گردد تا درب به سمت خارج باز شود. دو اهرمِ به‌هم‌پیوسته، به این موتور متصل می‌شوند. با تشخیص حرکت یا وزن توسط حس‌گر، نیروی موتور به این بازوها انتقال‌یافته و باعث باز شدن درب می‌گردند.

حالت دوم:

اپراتور به روی درب قرار می‌گیرد و طبق گفته مراحل بالا، باز شدن درب رخ می‌دهد. تفاوت این دو حالت نصب، تنها جهت باز و بسته شدن درب است که جهت قرارگیری موتور (که باید در داخل ساختمان باشد) را با محدودیت مواجه می‌کند.

هماهنگی درب اتوماتیک شیشه‌ای با دیگر سیستم‌ها درب اتوماتیک شیشه‌ای را می‌توان با انواع سیستم‌ها ازجمله سیستم‌های اتوماسیون ادارات و سیستم‌های ضد حریق هماهنگ نمود. برخی از ساختمان‌ها دارای درب‌های خروج اضطراری هستند که به‌صورت اتوماتیک عمل می‌کنند. به این صورت که با تعریف موقعیت برای درب اتوماتیک، با تشخیص حرارت، دود و یا گاز، درب به‌صورت اتوماتیک عمل می‌کند و مسیر را برای خروج افراد باز می‌کند.

نکته قابل‌توجه این‌که برای درب‌های اضطراری تنها می‌توان از درب اتوماتیک شیشه‌ای و یا درب اتوماتیک شیشه‌ای تاشو استفاده کرد؛ چراکه این درب‌ها در بین تمامی درب‌های اتوماتیک، دارای بیشترین میزان بازشو هستند، برخلاف درب‌های اتوماتیک کشویی یا تلسکوپی که بخشی از ورودی برای قرارگیری لت‌های ثابت اشغال می‌گردد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.