یراق آلات درب اتوماتیک

یراق آلات درب اتوماتیک شامل کنترل باکس، سنسور، موتور، شیشه، فریم، اسپلایزر، قفل برقی، غلتک و ریل و کاور می باشد. کیفیت این یراق آلات در کیفیت و عملکرد در تاثیرگذار است. آلیاژ درب اتوماتیک مهم است و تاثیر زیادی درعدم فرسودگی درب اتوماتیک دارد. علت تاکید بر استفاده از قطعات با کیفیت، کارکرد مداوم درب و امکان فرسودگی آنها وجود دارد.

سنسور
سنسور یکی از یراق آلات درب اتومات است. این قطعه را برای تشخیص تردد و عبور و مرور در درب اتومات نصب می شود. از اشعه مادون قرمز یا اشعه ماکروویوی در این قطعه استفاده می شود. این سیستم سبب جلوگیری از هدر رفت انرژی می شود. چون متناسب با ورود و خروج افراد باز و بسته می شود و از ورود گرد و غبار و گرما و سرما به داخل جلوگیری می کند. چشمی یا سنسور سبب ویژگی آنتی کرش یا ضد برخورد با افراد در درب می شود. سنسور ماکروویوی درب اتوماتیک با انتشار موج های الکترومغناطیسی به محیط اطراف و انعکاس این امواج به وسیله زمین و دیوارها کار می کند.

موتور

موتور درب اتومات شه ای از نوع موتور های تک فاز می باشد،که قابلیت چپ گرد و راست گرد را باید داشته باشد برای ایجاد این قابلیت در موتورهای تک فاز از دوسیم پیچ مشابه که با سری قرار گرفتن یک خازن با سیم پیچ های استفاده شده می توان جهت باز شدن درب را تغییر داد. از موتور چهر سیم خارج می شود که یکی از سیم ها به عنوان سیم ارت، یک سیم مشترک و دو سیم هم به سر خازن ها متصل می گردد. تمام سیم های موتور به مدار الکترونیکی وصل می شود. توان موتورهای مورد استفاده درب اتوماتیک شیشه ای بین 50-1000 وات بنا به وزن در مورد استفاده قرار می گیرد. در درب های اتوماتیک دو لنگه باید از دو موتور استفاده شود. باید توجه شود که کار کردن مداوم و پی در پی درب اتومات شیشه ای در مدت زمان طولانی موجب داغ شدن و خرابی موتور می شود بنابر این باید به صورت مداوم از درب اتوماتیک شیشه ای استفاده نکرد.

ریموت و رسیور

طراحي وسبک یک خانه مدرن نه تنها برای افرادی كه سررشته ای از معماری ندارند بلكه برای كسانی كه در حيطه طراحي و دكوراسيون فعاليت می کنند كاری بس دشوار می باشد. درحالی که توجه ما در ساخت خانه بيشتر به اتاق نشيمن و خواب معطوف می شود، حمام به سرعت در حال جا باز كردن برای تثبيت خود به عنوان يك جايگاه شيك در خانه می باشد و درحالی که تغيير تفكرات در جهت مدرنيته كردن خانه می باشد.

اپراتور درب اتومات

اپراتور در بالای درب های اتوماتیک نصب می شود. با استفاده از اپراتور در درب اتوماتیک شیشه ای موجب حرکت آرام درب و نحوه باز و بسته شدن می شویم.

هرزگرد

وقتی که فاصله بین تسمه ها زیاد باشد و قدرت مورد نیاز برای حرکت کم باشد برای ایجاد ارتباط بین محور ها از هرزگرد استفاده می شود. هرزگرد قطعه ای مربوط به موتور می باشد که وظیفه آن تنظیم حرکت تسمه و قطعات موتور به صورت آرام و یکنواخت می باشد. استفاده از هرزگرد بر روی ریل موجب می شود که از ارتعاشات لت های متحرک درب اتوماتیک جلوگیری شود. وجود هرزگرد باعث می شود تا حرکت لت های درب اتوماتیک به صورت روان و آرام بدون سرو صدای اضافی انجام شود. استفاده از هرزگرد درب اتوماتیک کار کرد آرام و بی صدا در را تضمین می شود. باید اشاره کرد که تمامی یراق آلات از جمله هرزگرد استفاده شده در رامادر از نوع مرغوب داخلی و وارداتی به طور مستقیم توسط شرکت بدون دخالت واسطه از برند های معتبر جهانی می باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.